gerçek hayat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gerçek hayat

gerçek hayatı yalansız yaşamak isteyenler

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tugay Kerimoğlu Galatasaray'da

YazarMesaj
Knock Out

Knock Out

Tugay Kerimoğlu Galatasaray'da Empty
MesajKonu: Tugay Kerimoğlu Galatasaray'da   Tugay Kerimoğlu Galatasaray'da I_icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 3:16 pm

Başkan Adnan Polat ve Fatih Terim’in katılımı ile Florya Metin Oktay Tesisleri Altyapı Binası’nda düzenlenen törende Galatasaray Futbol Altyapısı’nın başına geçen Tugay Kerimoğlu, basın mensuplarının karşısına çıktı.
Basın toplantısında ilk olarak sözü alan Başkan Adnan Polat, “Bu önemli günde Fatih Hocamıza davetimizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.
Galatasaray’da total futbol adına bazı çalışmalar yaptıklarını belirten Adnan Polat, “Burada altyapının oluşmasında futbolculuğundan başlayarak Galatasaray’da takım kaptanlığı ve teknik direktörlük yapan Fatih Hocanın çok emeği var. Sadece bu altyapının gelişmesinde değil, aynı zanda Tugay’ın kariyerinde de çok büyük katkısı var. Ben Galatasaray’da, Başkan Yarımcılığı görevini yürütürken Tugay 16 yaşındaydı. O dönemlerde bir kural vardı. Tüm futbolcuların çantalarını en küçük futbolcu taşırdı. Bu isim de Tugay’dı. Biz o zaman bu kuralı değiştirdik ve herkes kendi çantasını taşıyacak dedik” diye konuştu.
Adnan Polat sözlerini şöyle sürdürdü: “Tugay’ın kariyerini biliyorsunuz. Bundan sonra Galatasaray’ın altyapısının başında bizlerle olacak. Ayrıca altyapımızda Jan Derks var. Buradaki müfredatı hazırlayan kişi kendisi. Kendisi Ajax’ta çalıştı. Yine Glasgow Rangers’ta önemli çalışmalar yaptı. Ayrıca başka ülkelerin takımlarında altyapılarda görev aldı. Şimdi buradaki müfredatın yapılanmasında Tugay’la birlikte çalışmalarını sürdürecek.”
Altyapının, A Takımla bir bütün olarak yönetilmesi gerektiğini düşündüklerini belirten Başkan Adnan Polat, “Buradaki temel amacımız Galatasaray altyapında yetişecek sporcuların yetişeceği tesislerin fiziki şartlarını ve altyapıdan gelecek futbolcunun profesyonel takıma çıktığında aynı oyun anlayışına adapte olmasıdır. Altyapının, A takımla bir bütün olarak yönetilmesi gerektiğini düşündük. Bu nedenle Tugay’ı bu görevin başına getirdik. Kendisi 10 yaşındayken buralarda yetişti. Uzun yıllar Galatasaray’a hizmet ettikten sonra Türk futbolunu yurt dışında en iyi temsil eden isim oldu. Kendisinin uzun yıllar burada görev yapmasını diliyorum. Umuyorum ki Galatasaray’ın eski futbolcularını da burada görev almaya ikna eder. Kendisine hayırlı olsun diyor ve tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan unutulmaz futbolcumuz ve teknik direktörümüz Fatih Terim, şunları söyledi: “Zaman çok çabuk geçiyor. Buraya ilk geldiğim zaman kapıdan girdiğimde bir kez daha anladım ki futbolculuk günlerimden bu yana bu büyük camiaya gireli 40 yıl oldu. Bu süreçte Galatasaray’ın nereye geldiğini, nasıl bir aşama kaydettiğini en iyi bilenlerden biriyim. Bugün benim için çok anlamlı. Talebem olan, futbolu ile yalnız Türkiye’yi değil, İngiltere’yi de kendisine inandıran bir kardeşimin imzanın ötesinde kendisi için çok önemli bir adım olan bu günde yanında olmak benim için çok anlamlı.”
Tugay Kerimoğlu’nun bir Galatasaray değeri olduğunu belirten Fatih Terim artık Tugay’ın ait olduğu camiada çalışacağını söyledi: “Özellikle İngiltere yıllarında gösterdiği azim ve aşama ile herkesi kendisine hayran bırakan bir Galatasaray değerini altyapıya kazandıran Sayın Adnan Polat ve yönetimini kutluyorum. Artık Tugay altyapıdan başlayarak ait olduğu camiada çalışacak. Yeni Metin Oktaylar, Hakan Şükürler ve Ardalar kazandıracak. En önemli görevi, gençlere neyin doğru, neyin yanlış olduğunu gösterecek. Tugay’ın bu görevi Galatasaray’da çok büyük görevlerin başlangıcı olacak. Beni buraya davet eden herkese teşekkür ediyor ve Tugay’a görevinde başarılar diliyorum.”
Ardından Başkan Adnan Polat, Tugay Kerimoğlu’na ''Burası aslan yuvası. Yuvana hoş geldin'' diyerek, GSBonus kredi kartı ve GSMobile GSM hattını hediye etti. Daha sonra barkovizyonda Tugay’ın Galatasaray formasıyla yaşadığı başarıların yer aldığı bir video izletildi.
Daha sonra söz alan Tugay Kerimoğlu ise, Başkan Adnan Polat’a ve Fatih Terim’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Üstümde çok emekleri olan insanlar. Bundan sonra altyapıdan A Takıma hizmet eden oyuncuları yetiştirmek için buradayım” dedi.
“Kimseyi ezmeye değil, aksine ne kadar faydalı olurum düşüncesi ile geldim” diyen Kerimoğlu, “10 senelik dönemi arkamda bırakarak soru işaretleri olmadan döndüm. Bu kulübe hizmet ettiğim için onurlu ve gururlum. Altyapıdan yukarıya faydalı, Galatasaray kültürü almış oyuncular kazandırmak istiyoruz. Hocamızın da nezdinde, bunu sevgi saygı çerçevesinde yapacağımıza eminim. Yeni Ardalar, Hakanlar, Okanlar, Hasan Şaşlar yetiştirmek için buradayım” diye konuştu.
Öncelikle altyapı hocalarıyla fikir alış verişi yapacağını belirten Kerimoğlu eski takım arkadaşlarının da yanında olabileceğini belirterek, “Önce hocalarımızla nasıl katkıda bulunacağımızı konuşup, plan-program yapacağız. Eski oyuncu arkadaşlarımızı da yönetim kurulu uygun görürse yanımıza alırız, neden olmasın. Her şey Galatasaray için..” dedi.
“Benim hayatımda hiçbir zaman keşke olmadı” diyen Tugay daha sonra şunları söyledi;
Bunun erken veya geç olması önemli değil. Galatasaray’a hizmet etmek herkesin bu işi seve seve onurla yapacağı bir iştir. Acele etmeden altyapıdan başlayarak bu işin tecrübesini kazanarak, 10 senede aldığım birikimle bu kulübe hizmet vermek adına geldim. A takıma hizmet edecek yeni yüzler kazandırmak için buradayız. Galatasaray’la hiçbir zaman sözleşme konuşmadım. Bundan, boş mukaveleye imza atmayı kastediyorum” ifadelerini kullandı.
Galatsaaray altyapısında bundan önceki senelerde de isimler çıktığını kaydeden Tugay; “Avrupa şampiyonasında Galatasaray altyapısından 7 oyuncu vardı. Bence yetenekler yetişiyor. Bu yeteneklerin üzerine düşmek gerek. Aynı sevgi ile üzerlerine düşerseniz bu güzel çocukların Türkiye’ye daha büyük katkılar yapacağına inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Konuşmasının ardından Tugay Kerimoğlu altyapı oyuncularıyla birlikte basına poz verdi.
http://genc-hayat.yetkinforum.com/forum.htm

1 sayfadaki 1 sayfası